Pokreni promjenu

Odabrane škole za sudjelovanje u projektu “Pokreni promjenu!”

Autor: Ivan Hodžić, 27. 4. 2018.

Petnaest osnovnih i srednjih škola odabrano je za sudjelovanje u projektu „Pokreni promjenu“ nakon provedenog javnog poziva. Poziv za sudjelovanje je bio upućen školama koje imaju iskustvo rada s manjinama i različitostima te koje u svom radu osobito naglašavaju toleranciju, prihvaćanje različitosti i sustavno su posvećene razvijanju kompetencija aktivnog građanstva kod učenika.

Svoju prijavu dostavilo je 50 škola iz svih krajeva Hrvatske te je nakon drugog kruga izbora odabrano 15 osnovnih i srednjih škola za koje je prepoznato da imaju potrebu, motivaciju i kapacitet za sudjelovanje u ovakvom projektu.

Odabrane su sljedeće škole:

1. Gimnazija Matija Mesić, Slavonski Brod
  2. Gimnazija Beli Manastir
  3. Zdravstvena i veterinarska škola Dr. A. Štampara Vinkovci
  4. Osnovna škola Sveti Matej, Viškovo
  5. Osnovna škola Belvedere
  6. Osnovna škola Tomaša Goričanca, Mala Subotica
  7. Osnovna škola Trpinja
  8. Osnovna škola Dubrava
  9. Gimnazija Bernardina Frankopana, Ogulin
  10. Gimnazija Županja
  11. Osnovna škola Ivana Meštrovića, Zagreb
  12. Ekonomska i turistička škola Daruvar
  13. Tehnička škola Nikole Tesle, Vukovar
  14. Gimnazija Pula
  15. Mješovita industrijsko – obrtnička škola Karlovac

Interes i potrebe svih prijavljenih škola za rad na temama koje promoviraju prihvaćanje različitosti i toleranciju je očit. Sve škole su prepoznale potrebu da rade više i kvalitetnije sa svojim učenicima kako bi postali zreli i odgovorni članovi društva koji postaje sve raznolikije. Sukladno ovako velikom iskazanom interesu škola, Forum će intenzivno nastojati u svom radu pronaći sredstva za nove projekte kojim će se škole podržati da što kvalitetnije rade sa svojim učenicima na ovim zajednički prepoznatim temama.

Učitelji i/ili stručni suradnici odabranih škola će u listopadu sudjelovati u petodnevnom seminaru stručnog usavršavanja „Volontiranje, dijalog i aktivno građanstvo“ te će, nakon edukacije, provoditi školske projekte sa svojim učenicima uz podršku Forumovih stručnjaka.

« Svibanj 2024 »