Građanski odgoj i obrazovanje

GRAĐANSKI ODGOJ I OBRAZOVANJE U NAŠOJ ŠKOLI

Od ove školske godine u našoj se školi provodi eksperimentalni program Građanskog odgoja i obrazovanja koji koordiniraju profesorice Radmila Frantal, Davorka Bahnjik i pedagoginja Davorka Šorak. U sklopu tog programa, 28. studenoga 2012., posjetili su nas članovi nevladinih udruga Monika Rajković i Dorijan Vahtar iz Mreže mladih Hrvatske i Martina  Horvat iz  Gonga. Održali su radionice s učenicima 2.a razreda na temu Ženska prava.

Prof. Davorka Bahnjik, Radmila Frantal, pedagoginja Davorka Šorak, ravnateljica Dinka

Ivanović, voditelji radionice: Martina, Monika i Dorijan

U projekt udruge Mreža mladih Hrvatske uključeno je 6 škola, a zadatak im je da ispitaju kvalitetu prijedloga kurikuluma Građanskog odgoja i obrazovanja. Sretni su  što učenici i profesori  kao i roditelji pokazuju želju naučiti kako postati još odgovorniji građanin  koji zna svoja prava i dužnosti, zna kome se obratiti u slučaju nepoštovanja prava, zna biti savjestan prema sebi i drugima te što znači riječ demokracija u praksi.

Monika i Dorijan

Drago im je  što su učenici uvijek dobro raspoloženi za rad, što je škola uključena u još mnoge druge projekte, što tijekom velikog odmora imamo glazbu  i posebno mjesto za odlaganje plastičnih bočica u holu škole.

RADIONICA ŽENSKA PRAVA

Djevojkama je radionica bila zanimljiva, ipak se razgovaralo o pravima žena, dok  dečki nisu bili oduševljeni jer ih očito ne zanimaju ženska prava. Potaknuti na aktivno sudjelovanje i kreativnost  te rješavanje sukoba na bolji način, nadamo se da će shvatiti svoje predrasude i s istim žarom sudjelovati u idućim radionicama.

Učenici 2. A razreda

Posjet predstavnika Centra za mirovne studije (kliknite na poveznicu):

Želimo biti drugačiji građani

Zahvaljujemo svima, posebno voditeljima iz Zagreba, što su nas ovim programom potaknuli da se promijenimo kao građani i budemo tolerantniji.

Plakat koji su izradili učenici

Ana Vidaković, 2.H

Impresum foruma

TEMA:    Što za vas znači biti odgovoran građanin?

Voditelj:  Lovorka Levak, prof.

Cilj je istražiti kako učenici shvaćaju pojam građanina i njegove odgovornosti u društvu. Ciljana su skupina učenici  Ekonomske i turističke škole u Daruvaru od 1. do 4. razreda.

POPIS TEMA
tema otvorena na datum: Sri, 30. 1. 2013. 13:45
Smatram da treba poštovati zakone, treba znati svoje obveze, treba biti tolerantan i poštovati ljude koji ga okružuju i da bude ekolokoški svjestan. Ana Vidaković