Obavijest o promjeni organizacije rada u šk. god. 2020./21.

Autor: Daša Žabić, 3. 9. 2020.

Dragi učenici i roditelji!

Prošla školska godina je neobično završila i nadam se da će ova školska godina samo početi neobično i da ćemo za par mjeseci raditi normalno.

Tek danas počinjemo objavljivati obavijesti o organizaciji rada škole, jer smo sve morali prilagoditi  Uputama za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 vezano za rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u školskoj godini 2020./2021. (Hrvatski zavod za javno zdravstvo i Ministarstvo znanosti i obrazovanja, 24.8.2020.), Modelima i preporukama za rad u uvjetima povezanima s COVID-19 (Ministarstvo znanosti i obrazovanja, 29.8.2020.), te uputama osnivača, Bjelovarsko-bilogorske županije.

Kako je prema spomenutim Uputama „…primarni cilj organizacija odgojno-obrazovnog rada/nastave u ustanovi, licem u lice iz razloga što takav oblik rada u odnosu na druge oblike ima veliku prednost i najprimjereniji je za djecu i učenike.“odabrali smo upravo taj model nastave.

Naša škola i bez COVIDA-19 radi u dvije smjene. Promjena u ovoj školskoj godini je ravnomjerna raspodjela razreda po smjenama, kako bi mogli poštivati upute iz navedenih dokumenata. Prvi, treći i četvrti razredi zanimanja ekonomist, hotelijersko-turistički tehničar i agroturistički tehničar idu dopodne. Prvi razred zanimanja kuhar, konobar i prodavač također idu dopodne. U popodnevnoj smjeni su drugi i treći razredi zanimanja kuhar, konobar i prodavač te drugi razredi zanimanja ekonomist, hotelijersko-turistički tehničar i agroturistički tehničar. Ovakva podjela po smjenama najduže bi trajala do početka drugog polugodišta.

U slučaju promjene epidemiološke situacije i potrebe mijenjanja organizacije rada bit ćete na vrijeme obaviješteni.

Novosti su:

• nastavni sat skraćen je sa 45 na 40 minuta;
  • veliki odmor skraćen je sa 20 na 15 minuta;
  • prva smjena počinje u 8:00 a završava u 13:20;
  • druga smjena počinje u 13:50 i završava u 19:10;
  • svaki razred ima svoju stalnu učionicu, a maske će se morati koristiti ovisno o broju učenika u razredu, maske je osigurao osnivač (BBŽ) i svaki učenik će za početak dobiti dvije perive;
  • pri ulasku i izlasku, te na hodnicima nošenje maski je obavezno;
  • ulazak u školu za učenike Ekonomske i turističke škole Daruvar će biti glavni ulaz, lijeva strana ulaza (detaljni put kretanja bit će u protokolu za učenike).

Ostale detaljne upute objavit ćemo u petak.

Raspored dolaska učenika u ponedjeljak, 7. rujna, bit će objavljen isto tako u petak.

Nadam se da ćemo uz zajedničku odgovornost, poštivanje mjera i savjesno ponašanje svi zajedno uspjeti sačuvati svoje i zdravlje vaših i naših obitelji i društva u cjelini. Jedino zajedničkim nastojanjima, tolerancijom i uvažavanjem možemo udruženo prebroditi ovu situaciju u kojoj smo se našli.

Bez obzira na vanrednu situaciju u kojoj se nalazimo želim vama svima sretan početak nove školske godine!

Ravnateljica:
Dinka Kavalir, dipl.oec.