Ekonomska i turistička škola Daruvar

Adventski kalendar projekta EPAS

Autor: Daša Žabić, 2. 12. 2021. 09:50

Na linku se nalazi projekt Adventski kalendar koji uključuje 24 partner škole u Republici Hrvatskoj povezane u suradnju u okviru projekta EPAS - Škole ambasadori Europskog parlamenta. Tim Ekonomske i turističke škole Dauvar čini 5 učenika iz 3.H razreda (Anja, Ivan, Arian, Marko i Ema), uz mentoricu, profesoricu Danijelu Štefan.
Svaki od prozorčića u kalendaru skriva jedan kreativni video uradak koji su osmislili učenici partner škola u projektu zajedno sa svojim mentorima. Svaki dan tijekom adventa može se otvoriti samo jedan prozorčić, redom.
Upoznajte naše partner škole i mjesta iz kojih oni dolaze: Zadar, Drniš, Split, Šibenik, Čakovec, Beli Manastir, Daruvar, Slavonski Brod, Požega, Vukovar, Krk, Donji Miholjac, Gospić, Dubrovnik, Zagreb, Bjelovar.

Dan za danom... ide advent.... uživajte! :)

Akcija za Vukovar - obavijest

Autor: Daša Žabić, 22. 11. 2021. 08:55

Međunarodni dan tolerancije

Autor: Daša Žabić, 16. 11. 2021. 07:09

Međunarodni dan tolerancije obilježava se 16.11.

Koliko smo tolerantni i kako se nosimo s netolerancijom promišljali su učenici i izražavali se na ovu temu. Neki od učeničkih radova poslani su na natječaj "Oboji svijet šarenim bojama tolerancije" u organizaciji Foruma za slobodu odgoja, s ciljem da se čuje glas mladih. Važno nam je da u našoj školi govorimo o tome, svima nam je potrebno tolerantnije društvo, a mladi nam pokazuju kako oni promišljaju o toleranciji...

Akcija za Vukovar

Autor: Daša Žabić, 9. 11. 2021. 08:05

Pozivamo sve djelatnike, učenike i roditelje koji žele, da se uključe u akciju prikupljanja priloga za Humanitarnu udrugu Duga iz Vukovara. Udruga djeluje na principu socijalne samoposluge i brine za najstarije i najpotrebitije u Vukovaru. Prikupljaju se novčani prilozi te prehrambene i higijenske potrepštine. Prikupljanje će započeti po povratku učenika u školu, a predviđeno je da završi tijekom prve polovice prosinca.

Ovo je konkretan način kako možemo pomoći Vukovaru i njegovim stanovnicima u mjesecu u kojem se tog grada sjećamo na poseban način. Umjesto kupovine lampiona i paljenja istih te stvaranja plastičnog otpada pomozimo onima kojima je pomoć istinski potrebna.

prof. Danijela Štefan / aktivnosti Škola ambasadora EU parlamenta

Natječaj Foruma za slobodu odgoja "Oboji svijet"

Autor: Daša Žabić, 25. 10. 2021. 12:45

Postanite organizatori „Oboji svijet“ natječaja u svojoj školi i/ili zajednici i obojite s nama svijet tolerancijom!

Drage učenice i dragi učenici, drage učiteljice i dragi učitelji,

pozivamo vas da organizirate „Oboji svijet“ natječaj u svojim školama i obilježite s nama Međunarodni dan tolerancije!

„Oboji svijet“ natječaj prilika je da i ove godine (11. godinu zaredom) čujemo glas djece i mladih, potaknemo njihovu kreativnost te da svi zajedno upoznamo i produbimo svoje uvide o važnosti tolerancije.

U kontekstu protekle godine koja je u znaku COVID-19 pandemije i krize te potresa u nekoliko hrvatskih regija, kao i rastućim problemima mentalnoga zdravlja, ključna su pitanja ovogodišnjeg natječaja:

Tolerancija danas: što kad se ne slažemo?

Kako jedni druge prihvaćamo i podržavamo?

Poštujemo li različito mišljenje?

Upoznajemo li i cijenimo drugačije od sebe?

Kako prihvaćamo sebe i promjene koje nam se događaju?

Stoga, dobro pročitajte Poziv te Pravila natječaja, organizirajte Oboji svijet u vašim školama, te nam do tri najbolja rada pošaljite do 16. studenog 2021. godine kako bismo vaše poruke o važnosti tolerancije, međusobnog poštovanja i uvažavanja promovirali putem kanala Foruma za slobodu odgoja!

Veselimo se vašim kreativnim radovima i školskim projektima kroz koje ćete nam

predstaviti kako bojite svijet u svojoj okolini.

PREUZMITE DOKUMENTE:

POZIV “OBOJI SVIJET” ZA 2021.

PRAVILA NATJEČAJA ZA 2021. GODINU

Izvor: Forum za slobodu odgoja

UPUTE UČENICIMA ZA SPRJEČAVANJE I SUZBIJANJE EPIDEMIJE COVID-19

Autor: Ivan Hodžić, 3. 9. 2021. 15:24

EKONOMSKA I TURISTIČKA ŠKOLA DARUVAR dužna je provoditi sve preporuke za sprečavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 te ih prilagoditi uvjetima rada u ustanovi.

ULAZAK I IZLAZAK IZ ŠKOLE, PONAŠANJE U ZAJEDNIČKIM PROSTORIMA
PONAŠANJE U UČIONICI
HIGIJENA

VIRTUALNI RAZREDI

Autor: Ivan Hodžić, 7. 9. 2020. 13:03

Kako bi mogli koristiti sustav virtualnih učionica učenici i nastavnici su dužni registrirati se na
Google Workspace: https://aktivacija.skole.hr/
Office365: https://office365.skole.hr/
Prijave se vrše isključivo CARnet korisničkim računom @skole.hr!
Video tutorijal za pomoć oko registracije i postavljanja virtualnih učionica:

Ukoliko netko od korisnika ne može pristupiti GSuite okruženju potrebno je deaktivirati uslugu i ponovno je aktivirati. Deaktivacija se vrši na sljedećoj poveznici:

« Prosinac 2021 »

CMS za škole logo
Ekonomska i turistička škola Daruvar / Gundulićeva 14, HR-43500 Daruvar / www.ss-ekonomskaituristicka-da.skole.hr / etsda@etsda.hr